Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Dovolená Srí Lanka
Denně aktualizované Last Minute zájezdy

Srí Lanka znamená v překladu zářívá země. Srí Lanka je rovněž považována za perlu Indického oceánu a Marco Polo označil tento ostrov za nejkrásnější a jakmile objevíte jeho kouzlo, tak vám nezbude nic jiného než s ním souhlasit.

Tento ostrov omývaný vlnami Indického oceánu nabízí obrovské množství přírodních a kulturních památek, které uspokojí i ty nejnáročnější. Pobřeží je poseté nádhernými písečnými plážemi, jež lemují palmy, v jejichž stínu naleznete úkryt před tropickým sluníčkem. Pro milovníky surfování jsou zde k dispozici světové surfařské vlny. Milovníci šnorchlování mohou navštívit podmořskou rezervaci ve městečku Hikkaduwa, kde lze pouhých patnáct metrů od břehu s maskou a šnorchlem proplouvat mezi korálovými útesy a pozorovat exotický podmořský život.

Kulturní nadšence potěší kandyjské tance, bubeníci, ďábelské tance v maskách nebo sváteční procesí se slony. Historikové najdou zalíbení v královských městech Anurádhapura a Polonnaruwa s řadou historických chrámů a tyčících se dágob (stúp). Sigiríya neboli Lví skála jež je označována za osmý div světa nabízí překrásný výhled po krajině. Výstup na Adamovu horu poskytne nezapomenutelný a jedinečný zážitek v podobě pozorování východu slunce. V Kandy můžete obdivovat Chrám Buddhova zubu, nejposvátnější buddhistické místo na Srí Lance. V Dambulle jeskynní chrámy, na jihu přístavní město Galle, které je nejzajímavějším koloniálním městem Srí Lanky. Pro milovníky divoké přírody a zejména slonů jsou k dispozici udržované národní parky, kam můžete vyrazit džípem a společně se stopařem stopovat a pozorovat slony, krokodýli, leopardy, opice a vzácné ptáky.

Srí Lanka (dříve Cejlon) je rovněž známá produkcí čaje. Vysočina nabízí atmosféru koloniálního období, které na vás dýchá ze všech stran a kde můžete rovněž obdivovat zvlněné zelené pahorky porostlé čajovými plantážemi.

Na Srí Lance najdete opravdu vše a ještě k tomu úžasné jídlo a přátelské a vždy usměvavé obyvatelstvo.

Nalezeno 0 zájezdů (celkem 0 termínů)
Zobrazení: obrázkové  tabulkové Řazení zájezdů podle: ceny | termínu | hotelu  

Litujeme, Vašim kritériím neodpovídá žádný zájezd. Zde nabízíme alternativy:

Nenalezeny žádné výsledky.

Ostrov Srí Lanka možná budete znát pod jeho dřívějším názvem, tedy pod jménem Cejlon. Tato exotická země se nachází poblíž Indického poloostrova a každoročně na své pevnině přivítá velké množství turistů.

Pokud zvažujete, kam budou směřovat vaše letošní kroky, Srí Lanka vás nezklame. Až na milion turistů sem každoročně míří za blankytně modrým mořem a krásnými bílými plážemi. Ačkoli by vás mohli při vašem pobytu na Srí Lance zaskočit poměrně vysoké denní teploty, útočiště vám poskytnou palmy, které lemují břehy ostrova.

Při vaší dovolené na Srí Lance si musíte najít alespoň jeden volný den na výlet po místní krajině a hlavně přírodě. Právě ta je zde přímo okouzlující. Velkou část země pokrývají husté lesy, mezi kterými se dominantně tyčí poutní místo Srí Pada. Právě zde je ve skále obtisknuto chodidlo, které se během tisíciletí stalo symbolem celé Srí Lanky.

Srí Lanka je krásná a exotická země, kterou stojí za to navštívit. Pokud tedy zvažujete, kam letos bude směřovat vaše dovolená, pobyt na Srí Lance je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé lidi, kteří touží po kulturním vyžití.

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria