Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Last Moment dovolená Malta

Určitě jste o o tomto malebném středomořském ostrůvku mnohé slyšeli, ale stále nevíte, co vám může kromě moře nabídnout? Lastmoment to ví a je přesvědčen o tom, že dovolená na Maltě  si Vás získá. I přestože se může zdát, že tato malá země přes svou velikost nemá co nabídnout, tak je to jen pouhé zdání, které zcela jistě klame. Tento ostrůvek leží asi 100 km od italské Sicílie a asi 560 km od pobřeží Afriky. Ostrov je to velmi malý a není problém jej projít pěšky. Tato cesta trvá asi 4 hodiny pomalou chůzí, takže pokud se chcete dostat z na nějaké místo, tak není problém to zvládnout pěšky nebo na kole, které si zde můžete půjčit. Přijdou si zde na své především mladí lidé, kteří mají rádi rušný noční život. Malta je proslulá velkými party na plážích. Avšak pokud jste rodina s malými dětmi, tak nezoufejte, protože tento malý ostrůvek je vhodný také pro Vás. Pro děti je zde skvělý přístup do moře a spousta programů, díky kterým se vaše děti nebudou nudit. Na Maltu se však vypravují také senioři, kteří zde mohou v určitých částech nalézt klid a relaxaci. Lastmoment toto místo doporučuje především mladým zamilovaným párům, protože o romantiku tady nouze rozhodně není.

Přestože je pobřeží převážně skalnaté, tak překrásné písečné pláže lze najít v zátokách. Velmi čisté moře láká také k potápění a objevování podmořského světa. Můžete zde objevit bohatou faunu a floru, díky který je podmořský svět v okolí Malty tak oblíbený. Nejznámější pláž na Maltě Golden Bay nabízí překrásně azurové moře. Proslulá pláž na Maltě je také Ramla Bay, kde můžete najít červený písek. Od této pláže není daleko ke známé jeskyni Calypso's Cave, která je známá hlavně milovníkům historie a je o krásné nymfě Kalypso, která svedla Odyssea.

Dovolená na Maltě však nabízí také mnohem více než jen krásně čisté pláže. Hlavně milovníci historie si zde přijdou na své. Mísí se tady různé kultury a národy. Můžete zde nalézt pozůstatky několika chrámů, které jsou považovány jako jedny z nejstarších archeologických nalezišť na světě.

Ačkoliv by to mnoho lidí do Malty neřeklo, tak právě Malta má velmi kvalitní lázně, které pocházejí až z doby římské. Vlivem anglické kolonie jsou zde zachována některé britské zvyky. Jezdí se zde například nalevo a můžete zde také najít britské telefonní budky. Pro obyvatele je druhým jazykem angličtina, tak není problém se zde anglicky domluvit.

I když se moc o maltské kuchyni nemluví, tak na postavách tamních obyvatel je to mnoho znát.  Malťané si umí jídlo vychutnat podobně jako například Francouzi. Maltská kuchyně je velmi podobná té italské, takže převládají hodně těstoviny a různé druhy pizzy. Ačkoliv je Malta středozemním státem, tak plody moře moc neholdují. Mezi maltské speciality patří maltské slané sušenky nebo různé druhy pomazánek.

O tom jak se na tomto ostrově obklopeným azurovou modrou žije, zjistíte pouze tak, pokud se sem vydáte s Lastmoment na dovolenou!

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria