Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Last Moment dovolená Turecko

Neustále přemýšlíte, kam vyrazíte na letní dovolenou, ale celou Evropu už máte téměř procestovanou? Zvolte Turecko! Mísí se zde jak kultura evropská, tak můžete nahlédnout pod pokličku i té asijské. Můžete zde nalézt exotiku, kterou jen tak v Evropě nenajdete a to vše za velmi příjemné ceny, které Vám naše cestovní kancelář Lastmoment nabízí. V poměru s jinými evropskými destinacemi vyjde Turecko jako jedna z nejlevnějších exotických dovolených vůbec. Turecko obecně je poměrně levnou zemí a co se Vám nebude zdát levné, tak velmi lehce usmlouváte.

Pokud se rozhodnete vydat do Turecka, je důležité znát pár skutečností. Tou hlavní je, že Turci jsou specifickým národem se svou vlastní kulturou, která tu Evropskou připomíná jen místy. Není však nutné se obávat, jsou to velmi milí a přátelští lidé, kteří zbožňují svou zemi a budou se Vám snažit z ní ukázat jen to nejlepší. V souvislosti s kulturou zde můžete objevit základy islámu, který není nějak výrazně rozšířen, ale prvky jsou turisty určitě zachytitelné.

Milovníky historie tato země také potěší, protože zde může najít spoustu antických památek. Jen málokdo ví, že antických památek se zde nachází více než v Řecku. Jsou to například starověké město EFES, lázeňské Hierapolis, horský Thermessos. Nesmíme zapomenout na množství památek v Istanbulu, kde můžete nejlépe zpozorovat křížení evropské a asijské kultury. V žádném jiném městě na světě se Vám nepodaří vidět na jedné straně města křesťanský chrám a na druhé impozantní mešitu. Velkým turistickým lákadlem v Istanbulu je také Velký bazar, kam určitě musíte zamířit. V naší nabídce Lasmomentu naleznete turistické a poznávací dovolené, díky kterým můžete toto úžasné město navštívit.

Jestliže Vás lákají více slunečné pláže, tak to jste na stránkách lastmoment také správně. Turecko má nádherné pláže, které si Vás získají. Jižní část Turecka disponuje velmi dlouhým pobřežím. Oblíbené destinace se nachází u Egejského moře. Sem patří především Kusadasi a Bodrum. Zajímavými jsou však také destinace u Středozemního moře. Sem můžeme vyrazit například do velmi oblíbené Alanye, Antalye anebo Kemeru.

Co se týče turecké kuchyně, tak ta je velmi chutná a hlavně lehká. Řadí se také mezi nejoblíbenější na světě. Není však příliš známá. Nejčastěji se tu setkáváme se všemi druhy masa kromě vepřového, které mají muslimové zakázáno. Z masa je nejčastěji dělán světově proslulý kebab. To jsou kousky napíchaného masa na jehle. Dalším zajímavým pokrmem, který si můžeme dát v Turecku, je tzv. turecká pizza. Ta se však zdaleka nepodobá té italské. Sami si ji necháte namíchat například s vajíčkem, sýrem nebo prostě čímkoliv, co máte rádi.

Zkrátka pokud jste váhali, zda se máte vydat do Turecka a doposud jste si nebyli jistí, tak pevně věříme, že stručný obsah o dovolené v této zemi Vás zaujal a že se s Lastmoment do této země velmi rádi podíváte.

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria