Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Last Moment dovolená Řecko

Řecko je velmi známou a oblíbenou destinací. Cestují sem lidé z celého světa. A to nejen za sluníčkem a plážemi, ale také za velmi bohatou historií. Tato země leží na Balkánském poloostrově a její část tvoří pevnina a velké množství menším, ale i větších ostrovů. Pokud se vypravíte do vnitrozemí, tak to je hodně hornaté a vytváří tak krásnou typickou řeckou atmosféru.

Pokud se vypravíte do Řecka na dovolenou, tak nemusíte mít strach, že by vám nevyšlo počasí. Dovolená v Řecku je ideální pro ty, kteří milují válení se na pláži anebo rádi ve dvou pozorují romantický západ slunce. Na severu je Řecko vhodná destinace zejména pro ty, kdo nemají rádi příliš horké podnebí anebo také pro ty, kteří neradi cestují letadlem. Lze sem pohodlně dojet i autobusem. Tuto oblast na severu Řecka tvoří poloostrov Chalkidiki, který je významný díky tvaru Poseidonova trojzubce a je oblíbeným místem hlavně díky své dostupnosti, nejen pro zahraniční turisty, ale také pro samotné Řeky. Je to kvůli tomu, že poloostrov je na pevnině a není potřeba trajektů nebo letadel. A přijdou si tady na své téměř všichni. Krásně azurové pláže ocení rodiny s dětmi, ale také mladé páry a to vše ve spojení s unikátními historickými památkami. Dohromady tady pláže dosahují délky 500 km, což je staví na první místo v žebříčku pláží. Zároveň většina z nich je označena modrou vlaječkou, která potvrzuje fyzickou i biologickou čistotu.

Mezi největší ostrovy patří Kréta, která je velmi častou destinací zahraničních turistů. Není divu, protože je největším ostrovem Řecka a také je položena nejjižněji, což zaručuje vysoké teploty i v podzimních a jarních měsících. Největším městem na tomto rozmanitém ostrově je Heraklion, ale pokud se chcete vydat do turisticky a historicky bohatšího města, tak se vydejte jednoznačně do Chanie. Druhým největším ostrovem Řecka je Rhodos, jehož návštěvnost (ročně 1 milion turistů) taktéž svědčí o jeho oblíbenosti. Turisté tuto destinaci mají rádi především proto, že je zde mohou nalézt bohatou historii, ale mísí se tady také moderní město s obchody a hotely. Mezi další oblíbené řecké destinace patří převážně ostrovy. Jsou to například Lesbos, Samos, Zakynthos, Kefkada nebo Korfu. Na všem těchto ostrovech je pohádková příroda a nádherně čisté moře. Pokud budete mít zájem o něco, kde si můžete užít více soukromí a romantiky se svou drahou polovičkou, potom si můžete vybrat z naší nabídky Lastmoment například méně známé destinace nebo menší privátní ostrůvky.

Milovníci historie nesmí jednoznačně zapomenout na město s nejslavnější historií na světe. Athény jsou rájem pro všechny koho historie zajímá. Toto okouzlující hlavní město Řecka se považuje za kolébku civilizace už jen proto, že odsud pochází mnoho moudrých filozofů z antického světa. Váš obdiv si zcela jistě zaslouží proslulá akropole, která byla i nominována na jeden ze sedmi divů světa. V Řecku naleznete největší koncentraci památek, které jsou v nominacích na divy světa. Lastmoment nabízí také poznávací turistické dovolené do této destinace. Nemusíte se tak jen válet na pláži, ale můžete objevovat krásy historického Řecka.

Co bychom neměli opomenout je klasická řecká kuchyně. Jestliže jste milovníky jídla, tak se rozhodně musíte vypravit do Řecka. Řekové si jídlo a víno umí pořádně vychutnávat. Tomu také odpovídají jejich postavy. Mezi klasické pokrmy patří řecký nákyp musaka, gyros, tzaziky nebo kalamáry. Typickými dezerty jsou jogurt s medem a různé velmi sladké zákusky. Řekové jsou také milovníky dobrého vína. Jejich známá retsina je velmi proslulá po celém světě.

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria