Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Last Moment dovolená Chorvatsko

Kdo z Čechů by neznal proslulé Chorvatsko? Odpověď je téměř jasná. Tato destinace patří mezi ty nejoblíbenější mezi Čechy. A důvody? Tak ty jsou prosté. Chorvatsko disponuje překrásnými a hlavně čistými plážemi Jaderského moře s více než tisícovkou ostrovů a ostrůvků, které dodávají Chorvatsku na malebnosti. Taktéž ceny jsou přijatelné a celkově dovolená v Chorvatsku není daleko od České republiky, tudíž se sem rodiny mohou vydat i osobním automobilem. Není nutná nákladná a pro mnohé nepřijatelná letecká doprava. Obyvatelé Chorvatska už české turisty velmi dobře znají a mnohdy se Vám stane, že základní fráze umí i v češtině. Není divu, protože Češi mají v této zemi opravdu velkou tradici a ne nadarmo se Jaderskému moři říká „české“. Jen díky České republice zažívá Chorvatsko tak velkou turistickou sezónu, protože Češi byli první, kdo začal organizovat dovolené na toto pobřeží. Kromě Čechů tady můžete potkat spoustu Němců, Rakušanů, ale také Italů. Mezi Itálií a Chorvatskem jsou totiž pořádány časté výletní dovolené a zájezdy.

Mnozí turisté znají Chorvatsko pouze jako rekreační destinaci s vysokými skálami průzračně čistým mořem. To však nabízí mnohem více. Můžete zde nalézt spoustu památek, mezi něž patří různá historická města, která spadají pod kulturní dědictví UNESCO. Jako král mezi těmito městy je označován Dubrovník, který leží na samotném jihu Dalmácie. Zde můžete nalézt mnoho paláců, kostelíků, chrámů a klášterů. Výrazným symbolem je mohutné opevnění, díky kterému toto město nebylo nikdy dobyto.

Avšak hlavním důvodem proč Češi cestují za dovelenou do Chorvatska je vzdálenost 700 km. Turisticky nejoblíbenějším místem hlavně z hlediska vzdálenosti je poloostrov Istrie, který se nachází na samotném severu Chorvatska. Pokud si vyberete ze široké nabídky Lastmoment, můžete očekávat nádhernou přírodu v podobě čistých a azurových pláží, setkáte se s velmi přívětivými lidmi a to vše v perfektních apartmánech či hotelích v různých cenových kategoriích. Mezi nejznámější patří především město Rabac, které je velmi dynamické  a naopak historické město Lovran, které potěší milovníky historie.

Dalším velkým turistickým lákadlem a zároveň tipem Lastmoment je okolí Splitu a Makarské riviéry. Je to nejvíce turisticky známe místo Dalmácie. Pláže zde naleznete jak pískové, tak oblázkové. Pro ty,  kteří nemají příliš velkou zálibu v horkém slunci, ti zde mohou najít ochlazující borové háje. Mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou patří Makarska, Brela, Tučepi, Podgora a Baška Voda. Turisticky velmi oblíbená jsou také místa, která jsou však dále od našich hranic a cestování do těchto míst je časově náročnější, avšak luxus a komfort jim není cizí. Mezi tyto oblasti patří především jižní ostrovy a Dubrovník. Zde je velmi příjemné podnebí a na ostrovy se dá velmi pohodlně dostat trajektem. Dubrovník je krásným renesančním místem, které je obklopeno ze tří stran mořem. Velmi proslulými jsou také dlážděné úzké uličky, trhy, útulné kavárny, spousta muzeí, klášterů. Také z hlediska kulturního si zde přijdete na své, protože především v létě je zde pořádáno mnoho festivalů.

O chorvatských destinacích můžeme psát velmi dlouhé a zajímavé články. Toto je jen výčet těch nejoblíbenějších destinací, avšak Chorvatsko toho skrývá mnohem víc! Nejlépe to zjistíte tak, když se s LASTMOMENT do jedné z těchto nádherných destinací vypravíte!

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria