Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Last moment dovolená Kypr


Dovolená na Kypru je snem mnoha lidí. Lastmomet dovolenou na Kypru ale může využít každý. Ale proč cestovat právě na Kypr?

Pokud Vás Kypr láká a chtěli byste se o něm dozvědět více, využijte last moment dovolená na Kypru. Kypr nabízí mnoho způsobů ubytování, od nejluxusnějších hotelů, přes hotely rodinného typu, až po apartmány a vily, které si můžete pronajmout. Koupat se zde můžete od dubna do října. Zájezdy lastmoment na Kypr můžete využít až do konce listopadu, to tu oficiální končí turistická sezóna.   

Kypr je zajímavý tím, že je rozdělen na dvě části. Jméno Kypr nese jak celý ostrov, tak i pouze jedna jeho část, a to Kyperská republika. Na severu ostrova se rozléhá část zvaná  Severokyperská turecká republika. Tyto dvě republiky odděluje sledovaná demarkační čára, která vede prostředkem hlavního města Lefkosia (Nikósia).  

Lastmoment dovolenou na Kypru můžete využít i v zimě, kdy je možné lyžovat v horách Troodosu a zároveň se můžete koupat v moři.

Lastmoment dovolená na Kypru Vám může nabídnout ubytování v mnoha turistických letoviscích, mezi ty nejznámější patří Larnaka, Agia Napa, Limassol, Famagusta, Nicosia.

Pokud chcete Vaši dovolenou strávit na sluníčku u vody, tak Kypr se může pochlubit mnoha   překrásnými středomořskými plážemi. V případě že máte rádi historii, tak věřte že na Kypru se nudit nebudete. Historie kypru sahá až do neolitu, kdy byl Kypr poprvé obydlen. Pro ty, které ani historie nazaujala , může Kypr nabídnout tůry do hor po malebných vesničkách, které okouzlí snad každého.

Když se rozhodnete navštívit ostrov Kypr, ať už z jakéhokoliv důvodu, nesmíte zapomenout navštívit městečko Pafos, nedaleko něhož se podle legendy zrodila v mořské pěně nejkrásnější antická bohyně Afrodita.

Kyperská část ostrova je v Evropské Unii, takže nepotřebujete ani víza a teoreticky ani pas. Problém by mohl nastat pokud byste chtěli přejít na turecku stranu. V turecké části Vám vystaví vízum přímo na přechodu. Pokud byste ale měli razítko v pase, můžete mít problémy v Řecku a v jižním Kypru. Proto razítka dávají na volný papír, který přiloží do pasu.

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria