Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Levné zájezdy - Rumunsko

Opravdu levný zájezd za hubičku? Jeďte do Rumunska

Jistě, že ano. Rumunsko bylo v minulosti chudší zemí s relativně nízkým servisem pro turisty. Nyní se však tomuto odvětví plně věnuje a turisté to oceňují, protože je Rumunsko stále jedním z nejzajímavějších míst v Evropě. Dovolená v Rumunsku je všem dobře dostupná. V současnosti je zde řada ubytovacích zařízení na vysoké úrovni. Možnosti cestování jsou mnohem větší se stále se zlepšujícím stavem silnic a dálnic. V této chvíli je kvalita vozovek a hromadné dopravy téměř srovnatelná se stavem v České republice.

 

Proč last minute do Rumunska?

Zájezd do Rumunska je bohatým zdrojem zážitků. Mimo jiné je to ideální země pro cestování bez organizace. Takzvaně naslepo.

Co se týče přírodních krás, je dovolená v Rumunsku jednou z nejlepších voleb. Přímo ve středu země se rozkládají Karpaty, které se táhnou až do okolních států. Jsou zde rozlehlé lesy, kde narazíte na spousty zvířat, které v těch českých už nepotkáme. Množství jezer, skalních převisů a jeskyň spatříte takřka po celé zemi.

Last moment v Rumunsku poskytne i možnost vidět nespočet architektonických památek. Například nedaleko města Hateg jsou pozůstatky Sarmizegetusa. Vzpomínka na zdejší obyvatele ještě před vpádem Římanů. V Rumunsku dokonce najdeme druhý největší dům na světě. Je to budova parlamentu v Bukurešti, která jistě stojí za návštěvu.

A mnohým se určitě zájezd do Rumunska pojí se jménem Vlada Tepese. Dům v Sighisoaře, kde se narodil, je dnes jedna z nejnavštěvovanějších restaurací. Jeho hrad ve městě Bran je také velmi lákavý turistický cíl, kde je nyní i muzeum středověkého umění. V okolí hradu stojí řada selských stavení, starých až tři sta let.

 

Dovolená v Rumunsku nemusí být ani ve znamení kapesního slovníku. Nalezneme zde totiž celkem šest českých vesnic v Banátu, kde se pohodlně domluvíte. Vesničky jsou označené Klubem českých turistů. Jsou to vesnice Svatá Helena, Gerník, Rovensko, Bígr, Eibentál a Šumice.

Dovolená s rumunskou kulturou

Rumunsko se může pyšnit svým folklórem, který se zde ochraňuje nejintenzivněji na světě. Z dovolené si můžete přivést spousty ručních výrobků, jako jsou dřevěné ozdoby, koberce, ubrusy a mnoho dalších.

Jestli zvolíte last minute zrovna do Rumunska, budete jistě potěšeni typickou stravou. Používá se hodně masa i zeleniny. Nejčastěji se maso upravuje na rožni. Ochutnat zdejší lahůdku brinzu určitě stojí za to. Jedná se o ovčí sýr, který se různě dochucuje podle kraje, kde se zrovna nalézáme. Dále je Rumunsko věhlasné polévkami i víny.

 

Zájezd do Rumunska je nečekaně překvapující. Můžete se vydat do víru měst nebo trávit čas v odlehlých zákoutích této krásně země.

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria