Last moment dovolená a last moment zájezdy, dovolená u moře 2013, Itálie, Řecko, Turecko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Španělsko

Lastmoment.cz
Informace a objednávky
volejte zdarma 7 dní v týdnu od 9 do 20 hod.
800 400 484
Všechny zájezdy Individuální poptávka

Slevy na e-mail

Pro ničím nerušenou dovolenou vyzkoušejte
výhodné cestovní pojištění online.
Reklamy

Tipy na letošní dovolenou


Jaro je tu a s ním přichází také výběr vaší letošní dovolené. Pokud tedy nevíte, kam by vaše kroky měly letos směřovat, právě pro vás zde máme několik tipů.


Pokud hledáte odpočinkovou dovolenou s vaší rodinou, jistě vás nezklame návštěva léty prověřeného Chorvatska. Právě sem každoročně míří desítky tisíc turistů, kteří hledají levný, ale zároveň relaxační pobyt v zahraničí v okouzlujícím prostředí. V případě, že však toužíte po zemi, která patří mezi poklidné, Bulharsko je pro vás jasná volba. Zde naleznete odpočinek na poloprázdných plážích, které jsou lemovány vysokými palmami


Hledáte dovolenou, kde byste měli možnost navštívit nejednu historickou památku? Právě pro vás jsou přichystány zájezdy do Itálie či Řecka, tedy zemí, které jsou dějinami nabyté. V Itálii tak můžete shlédnout nádherné město Řím, ve kterém naleznete mnoho světových monumentů. V případě, že vás horké počasí unaví, zchladit se můžete ve vodách Jaderského moře. Řecko je úchvatné především pro své hlavní město Athény. Zde se na poměrně malém místě nachází velké množství pozůstalostí z dob antiky.


Toužíte po dovolené v zahraničí plné nočního bujarého života? Jako pro vás dělané jsou pak především země jako Turecko, Tunisko nebo Egypt. Právě zde se zacházejícím sluncem ožívají přímořská letoviska, která nabízejí nejedno kulturní vyžití. K dispozici vám zde budou plážové diskotéky, nepřeberné množství barů, klubů a tančíren. I zde však přes den naleznete kýžený odpočinek či relax na pláži v pálícím slunci.


V případě, že toužíte po dovolené mimo Evropu, Thajsko nebo Srí Lanka jsou krásné země, které vyplní i vaše nejtajnější přání. Krásná příroda a dlouhé písečné pláže můžou vaši dovolenou změnit v ráj na zemi. V nočních hodinách se však velkoměsta a přímořská střediska stávají obchodními a kulturními centry. Na ulicích zde můžete ochutnat nejeden cizokrajný pokrm, můžete zde navštívit nejeden exotický bar či zábavní podnik.


Ať už tedy vaše letošní dovolená bude směřovat za hranice Evropy či do států starého kontinentu, věříme, že si vaší dovolenou užijete plnými doušky.



Největší výběr rekreačních domů a apartmánů v Chorvatsku = ideální dovolená na Jadranu!!!

Istrie

Krásné barevné rekreační domy na nádherném kousku země. Kilometry dlouhé písečné pláže, oblázky i skalnaté pobřeží, azurově modré moře a bujné květiny v moři barev. Palmy a zářící slunce. Uvolnění během dlouhých letních dní i pestrý noční život v klubech a na diskotékách - to všechno je blízká Istrie!

UMAG a NOVIGRAD
- dvě malebná městečka Umag a Novigrad leží v nejsevernějším cípu Istrijského poloostrova, který doslova žije vinařstvím a turismem. Umag je velmi oblíbeným místem sportovních nadšenců - z mnoha sportovních příležitostí jmenujme alespoň tenisový turnaj ATP Croatia Open. Novigrad je naopak známý díky mnoha oblázkovým plážím a skalnatým koupacím místům.

POREČ
- pěkné město Poreč je turistickou metropolí Chorvatska. Celé město je památkově chráněno, přičemž nejznámější stavbou je bazilika Euphrasius ze 6. století pod ochranou Unesco. Příznivé středomořské podnebí umožňuje dlouhou sezónu na koupání, zpravidla od května až do října.

ROVINJ - v Rovinj, nejromantičtějším městě Istrie, panuje zvláštní atmosféra. Udělejte si procházku úzkými uličkami starého města anebo navštivte impozantní výstavu Grisa ve volném prostoru. Za pozornost stojí také ostrovy Sv. Andrija a Sv. Katarina, lesopark Punta Corrente nebo ornitologická rezervace Palud.

MEDULIN - jen 1.700 stálých obyvatel, ale vše co je nutné pro spokojenou dovolenou: banka, pošta, květinářství, trh s ovocem i zeleninou, supermarket a samozřejmě restaurace všech možných chutí. Nádherné písečné pláže potěší zejména rodiny s malými dětmi!

Nabízíme vám několik tipů na výlety pro vaši spokojenou dovolenou na Istrii!

Kvarner

Kvarnerský záliv má jen několik ostrovů, ale zato s velkou plochou. Rozmanité ostrovy jsou magnetem jachtařů, kteří přispívají k čilému životu v malých přístavech. Na pevnině se nachází třetí největší město Chorvatska Rijeka, jehož největší událostí je světoznámý karneval.

OPATIJA
- pro začátek se vydejte vyhlášenou Opatijskou riviérou a objevte 12 km dlouhou promenádu podél moře, jejíž základy byly položeny již roku 1844, kdy jeden vizionářský obchodník obilím postavil první opatijský hotel - dnes známou vilu Angiolinu. Opatija brzo vyrostla v jedno z nejelitnějších letovisek Rakousko-uherské monarchie.

KRK - ostrov Krk se nachází ve středu Kvarnerského zálivu a je uznáván jako jedna z nejatraktivnějších turistických destinací. Pro své mírné mediteránní klima, zeměpisnou polohu a různorodost přírodních a kulturních krás už v antice dostal název zlatý ostrov.

CRIKVENICA - romantické místo v nejkrásnější části Kvarnerského zálivu. Město se rozprostírá podél moře a početné písečné (s modrou vlajkou) nebo oblázkové pláže spojuje 8 km dlouhá promenáda.

PAG - největší ostrov v Jaderském moři nabízí rozmanité pobřeží s malými zátokami, skrytými plážemi a úzkými pruhy pevniny. Město Pag je historickým a kulturním centrem ostrova a během letní sezóny se zde konají nejrůznější kulturní a zábavní akce.

Kvarnerský záliv - zajímavosti, krajina, atrakce a další informace!
Pronajměte si rekreační dům nebo byt v severní Dalmácii!
Severní Dalmácie

V severní Dalmácii můžete navštívit např. národní park Kornati, který se skládá z řady ostrovů a útesů. Protože ostrovy jsou neobydlené, panuje zde zcela unikátní nálada a neobyčejný klid. V severní Dalmácii se ovšem nacházejí také dva další proslulé národní parky: Paklenica a Krka.

ZADAR - kulturní a hospodářské centrum oblasti je obklopeno 300 ostrovy, zálivy, plážemi, národními parky a vodopády. Díky své přírodní kráse a pohostinnosti místních obyvatel je Zadar oblíbenou turistickou destinací. Zde byla založena první univerzita země, zde vycházely první noviny v Chorvatsku a zde vyšel první román.

BIOGRAD
- malebné městečko Biograd leží podél pobřeží a chlubí se upravenou mořskou promenádou se spoustou restaurací, kaváren, obchodů a úžasným pohledem na přístav. Vychutnejte si zdravou a chutnou kuchyni zdejšího regionu, křišťálově čisté moře a perfektně připravené písečné i oblázkové pláže.

MURTER
- ostrov Murter leží jen pět metrů od pevniny a je s ní spojen pohyblivým mostem. Na Murteru najdete krásné slunečné písečné i oblázkové pláže a malé ukryté zátoky. Procházka olivovými hájemi a fíkovými plantážemi poskytne dostatek stínu pro odpočinek.

ŠIBENIK - kulturní a historické památky jsou do dnešního dne důkazem toho, jak dlouho je tento region již obydlen, jakož i důkazem stavitelského umění jeho starobylých obyvatel. Šibenická pevnost byla postavena v 9. stol. a město je poprvé zmiňováno v roce 1066 v darovacím dekretu chorvatského krále Petra Krešimira.
Největší výběr rekreačních domů a apartmánů v Chorvatsku = ideální dovolená na Jadranu!!!
Istrie

Spolupracujeme/partneři
Další partneři >
Evropská Blue Style Neckermann Čedok
Parkuju u letiště MarcoPolo Kovotour Plus Alexandria